Okulumuz

Yabancı Dil Öğrenme Okulu

Bilgi ve iletişim zamanı olan çağımızda gerek iletişim araçları gerek bilgi kaynakları ve bu kaynaklardan yararlanmak için en çok enternasyonal dil olan İngilizceye ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm uygulanan yöntemlerin kökten değiştiği 21. yüzyılda, yabancı dil öğrenmede yöntem arayışının da aynı kalamayacağı açıktır.

Active English Learning; bu kavramları etkinleştirerek, gelişmiş ülkeler standartların da sınıf eğitimleri, kurumsal dil eğitimi, akademik programlar ve birebir İngilizce özel ders alanlarında eğitim veren, sertifika vermeye yetkili, M.E.B onaylı, İstanbul valiliğine bağlı modern bir dil okuludur.

2002 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan A.E.L; ülkemizde ki ilk açılan Callan Method okulu ve bu metodu en iyi kullanabilen dünyanın sayılı Callan okullarından biri olma özelliğine sahiptir.

Kullandığımız eğitim sisteminin ana parçasını oluşturan İngiliz patentli Callan Method, uluslararası saygınlığa erişmiş ve birçok akademisyen tarafından kabul görmüş bir yöntem olup, Callan okullarının yanı sıra, yaklaşık 50 senedir, 5 kıtada, dil kurslarında, kolejlerde ve üniversitelerde yaygın olarak uygulanmaktadır. Kulaktan kulağa yayılarak bütün dünyayı etkisi altına alan Callan Method, son yıllarda özellikle Brezilya ve Polonya’da birçok dil okulu tarafından kullanılmaktadır ve Callan Method tarzını benimseyen insanların ve okulların sayısı, her geçen gün hızla artmaktadır.

A.E.L olarak; İngiliz patentli eğitim sistemini anadili İngilizce olan ve farklı ülkelerden farklı aksanlara sahip, sertifikalı yabancı eğitimcilerimizle (native english speakers) uygulamaktayız. Okulumuz, kuruluşundan bu yana birçok kurum ve kuruluş personelinin yanında binlerce öğrenciye, öğrenci memnuniyetini gözeterek başarıyla İngilizce dil eğitimi vermiştir.

A.E.L, klasik dilbilgisi tabanlı eğitim veren başarası az yöntemler yerine, ilk günden itibaren pratik yaptırarak İngilizceyi refleksif bir şekilde akıcı konuşturan, ileri İngilizce öğretim teknikleriyle eğitim vermeyi kendisine misyon edinmiş modern bir İngilizce dil okuludur.

Active English Learning, genç, idealist, dinamik ve uzman çalışanlarıyla, öğrenci memnuniyetini daima ön planda tutarak, çizgisinden ve eğitim kalitesinden asla taviz vermeyen bir vizyona sahiptir.

Callan derslerine ilk başladığımız günden beri, yeni öğrenci adaylarına kayıt yaptırmadan önce, elimizde mevcut devam eden sınıfların derslerine girerek, 1 hafta, ücretsiz deneme fırsatı sunmaktayız. Sizleri de okulumuza kayıt yaptırmadan önce eğitim sistemimizi yakından tanımanız için derslerimize bekliyoruz.