Neden Callan Method İngilizcesi

10-1

Neden Callan Method İngilizcesi

Callan Method, İngilizce öğrenimi için gerçekten eşsiz bir yöntemdir. Bitmek bilmeyen soru-cevap cümleleri içerisinde, İngilizcenin en karmaşık cümle yapılarını bile rahatça anlayıp konuşmanızı sağlayan bu yöntem sayesinde İngilizce öğrenimi daha etkili ve keyifli hale dönüşmektedir.

Callan Method İngilizcesi

Konuşulan, iletişimsel İngilizceyi öğretmesi: İngilizce konuşurken, kendinize güvenmek istemez misiniz?

Callan Method, İngilizce öğrenimi için gerçekten muhteşem bir yöntemdir. Özellikle İngilizce anlama ve konuşma becerilerini geliştirmek için dizayn edilmiş bu yöntem sayesinde, İngilizceyi son derece akıcı konuşabileceksiniz. Derslerde tamamen İngilizce konuşulan yapısı sayesinde, anadilde düşünmeden ve İngilizceye çevirmek için zaman kaybetmeden, doğru telaffuzlarla gerçek İngilizceyi konuşarak öğrenirsiniz.

Planlı dersler: Öncelik sırasına göre, İngilizcede en sık kullanılan ve en önemli kelimeleri öğretmesi.

Callan Method, 6,212 kelimeyi, 5,492 soru cümlesi içerisinde, sürekli tekrarla öğreten, harika bir kurguya sahip, son derece planlı ve organize çalışan akademik bir yöntemdir. Gündelik İngilizcede diyaloglar kurabilmek için gerekli 2,000 kelimenin %80′ini daha ilk kitaplarda öğrenirsiniz. Bölümler ilerledikçe, daha karmaşık yapılar ve ileri seviye kelimelerle tanışırsınız. Daha uzun ve entellektüel cümleler kurmanız kolaylaşır.

Kelime ve Dilbilgisi: Bütün yabancı dil öğretim tekniklerinde, gramer kuralları ve kelimeler belirli bir index içerisinde, sırasıyla öğretilir.

Callan Method ile yeni kelimeleri ve gramer konularını, müthiş bir uyumla konuşma tabanında öğrenirsiniz. İçerisinde ki her soru; bazen bir kelimeyi, bazen bir gramer konusunu anlatmak, bazen de bir ifadeyi öğretmeye yönelik kurgulanmıştır. İlk kez duyduğunuz bir kelimeyle tanıştığınızda veya dilbilgisiyle alakalı bir kuralı anlamadığınızda endişelenmenize gerek yok. Kelimeleri daha iyi anlayıp, konuları daha net kavramanız için, her gün yapılan ders tekrarları, bölüm tekrarları ve genel kitap tekrarlarına katılmanız yeterlidir.

Kendi seviyenize en uygun sınıfı mutlaka bulursunuz:

Okulumuzda, 12 bölümden oluşan metodun, başlangıç seviyeden akademik seviyeye kadar bütün sınıfları mevcuttur. Eğitim danışmanlarımız size en uygun zaman ve seviyedeki sınıfları bulmanıza yardımcı olacaklardır.

Tekrarlama: Konuşma tabanında öğrenip, öğrendiklerinizi sürekli tekrarlamak, yabancı dil öğrenimini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Callan Method, klasik İngilizce öğretim tekniklerinden farklı olarak, geçmiş konuların üzerinde fazlasıyla durmaktadır. O gün öğrenilen yeni konular, ilerleyen dersler içerisinde de sürekli tekrar edilmektedir. Her gün yeni konudan biraz işleyip, daha çok geçmiş konuların tekrarlanması sonucunda, cümlelere olan aşinalık ve konuşmada ki akıcılık net bir şekilde artmaktadır.

Hız: Anadili İngilizce olan biriymiş gibi konuşmayı ve anlamayı öğrenirsiniz.

Öğretmen ilk dersten itibaren İngilizceyi, günlük doğal konuşma hızında, hatta, biraz daha üzerinde kullanır. Dersin hızı anadilde düşünmeye fırsat tanımaz. Hiç birimiz anadilde konuşurken, bir taraftan kelimeleri hatırlamaya çalışıp, diğer taraftan dilbilgisi kurallarını doğru biçimde kullanmayı düşünmeyiz. Ağzımızdan kelimeler, cümlelere dönüşerek refleksif halde çıkar. Beyinimiz, bu beceriyi otomatik olarak yapmayı, çocukluktan bu yana anadilimizi pratik yapmamız sayesinde edinmiştir. İngilizceyi ilk günden itibaren hangi hızda duyar ve konuşursanız, o şekilde yer edinir. Alışagelmiş tekniklerle; yavaş yavaş, tane tane İngilizce öğrenen birisi, İngilizceyi günlük doğal hızında konuşulurken anlamakta ve konuşmakta güçlük çekmektedir.

Düzeltmeler: Hatasız ve doğru telaffuzlarla konuşmayı öğrenirsiniz.

Öğrenci konuşurken hata yaptığında öğretmen tarafından hızlı bir şekilde düzeltilir ve düzgün bir şekilde söyleyene kadar aynı cümle tekrarlatılır. Böylece; doğru sesle yanlışı ayırt etmeyi öğrenen öğrenci hızla cümlenin kalanını söylemeye devam eder. Günlük İngilizcede de hata yapan bir kişi, kendini hızlıca düzeltip konuşmasına devam edebilir. Klasik yöntemde zorlukla cümle kurabilen öğrenciler, hata yaptıklarında heyecanlanıp, cümlenin geri kalanını söylemeye çekinirler. Callan Method, öğrencisinin arttırdığı özgüveniyle, konuşurken hata yapmaktan korkmasını ve hata yaptığında heycanlanmasını engeller. Beyin konuştuğu dili bir aşamadan sonra yabancı dil olarak değil, normal bir durummuş gibi algılamaya başlar.

Küçük Sınıflar: Küçük sınıflarda daha fazla ilgi görürsünüz ve derste asla gözden kaybolmazsınız.

Okulumuzda sınıflarımız azami 8 kişi kontenjanla sınırlıdır ve dersler ortalama 5-7 kişilik sınıflarda yapılmaktadir. Düşük sınıf mevcudu, öğrenci açısından oldukça karlıdır, çünkü, 8 öğrencisi bulunan bir sınıfta, 50 dakikalık derste, her öğrenciye en az 30 kez konuşma hakkı tanınır. Ne kadar çok İngilizce konuşursanız, sonuca o kadar çabuk ulaşırsınız.

Hızlı ve Etkili: İngilizceyi 1/4 zamanda konuşarak öğrenirsiniz.

Alışagelmiş bir çok yöntemde, yüzlerce saat İngilizce dersleri sonunda ulaşılan seviyenin çok daha fazlasına, Callan Method ile çeyrek zamanda ulaşırsınız. İngilizce öğreniminde keramet alınan ders saati sayısında değil, kullanılan tekniğe bağlıdır. Eğer günümüzde; zaman=para olarak tanımlayabiliyorsak, kısa zamanda İngilizce öğrendiğinizde, eğitiminiz için harcayacağınız paradan da tasarruf etmiş olursunuz.

Canlı ve renkli dersler: Ders esnasında sıkılmaya fırsatınız olmayacak.

Callan dersleri oldukça aktif ve renkli bir öğrenim sunmaktadır. Derslere her zaman tam konsantre olmanızı sağlayan yapısı sayesinde, boşa geçen bir saniye bile olmaksızın, okulumuzda İngilizcenizi ilerletmeye devam edeceksiniz.