Sıkça Sorulan Sorular

Aklınızda cevapsız soru kalmasın.

Metot Kaç Kurdan Oluşmaktadır ?
Metot toplam 7 kitap’tan oluşmaktadır. 6. ve 7. kitaplar ileri ingilizce Teknikleri olup akademik ingilizce öğretir ve öğrencilere tercihen sunulur. Öğrencinin istenilen seviyeye ulaşması için 5 kitap yeterlidir.

Her Kitap Kaç Ayda Biter?
İlk iki kur 3 ay, sonraki kurlar 2,5 ay kadar sürmektedir.

İngilizce’yi Ne Kadar Zamanda Konuşabilirim ?
Toplam eğitim süremiz ortalama 11-13 aydır. (45-55 Hafta). Öğrencilerde genellikle 2. yada 3. kur seviyesinde ( 3.-4. ay) konuşmaya başlarlar.

Callan Method Derslerinde Sadece Kendi Kitaplarınızı mı kullanıyorsunuz? Yoksa yardımcı grammer kitapları yada kaynak kitaplar var mı?
Callan derslerinde sadece metodun kitapları kullanılır. Bu kitaplar bile genellikle ders esnasında kapalı olarak kullanılır. Başka yardımcı kaynak kitaplar, hikaye kitapları, extra sınıf içi materyaller, sözlük vs. kullanılmaz.

Ben tam zamanlı olarak çalışıyorum. Bana uygun saatlerde bir sınıfınız var mıdır?
Kurumumuzda genellikle çalışan kesime hitap ettiğimiz için her tip çalışma saatine uygun sınıflarımız vardır.

Üniversite veya ilk-Orta öğretimde okuyorum. Derslerime faydası olur mu?
Derslerinize muhakkak faydası olur. Grammer kurallarını konuıma tabanında pratiğini yaparak öğrendiğinizden, daha anlaşılır ve açık şekilde öğrenirsiniz. Okullarda hatta üniversiteler de yapamadığınız pratik imkanını Callan Method’la fazlasıyla bizim okulumuzda yapma fırsatı bulup, ileriye yönelik ingilizce’yle oluşabilecek sorunlarınızı halletmiş olursunuz.

Sınırlarınız kaç kişiliktir?
Sınıflarımız maximum 8 kişiliktir.

Öğretmenlerinizin niteliği nedir?
Öğretmenlerimizin tamamı sertifikalı profesyonel Callan Method öğretmenidir.

Okulunuzun yeri bana uzak mı? Çalıştığım şirkete öğretmen yollayabilir misiniz?
Evet öğretmenlerimiz iş yerlerinize gelip sınıf ortamı oluşturabilir. Kurumsal eğitim çalışmalarımız vardır.

Callan yönteminde yazı ve okuma çalışmaları nasıl yapılıyor?
Her derste öğrencilere daha önce öğretilmiş kelimelerden oluşan cümleler yazdırılır. Amaç, Konuşurken aşinalık kazandığımız bu kelimlerin yazılışlarını da öğretmektir. Okuma çalışmaları da genellikle her ders yapılan çalışmalardandır. Okurken dilimizi daha rahat kullanabildiğimiz gibi kelimelerin yazılışlarının da farkına varırız.

Callan yönteminde ezber yapmam gerekiyor mu?
İngilizce, matematik dersi değil, bir dil dersidir. Formüller ise matematiksel işlemler içindir. Ezbere dayalı eğitim unutulmaya mahkumdur. Hiçkimse anadilini formüllerle yada kelime ezberleyerek öğrenmez. Bir dili öğrenmenin en iyi yolu, doğal yol olan konuşmaktır. Callan Yöntemide konuşarak öğrenmenizi sağlar. Yapılan sık tekrarlada ezber ihtiyacı ortadan kaldırır.

İngilizceyi akıcı konuşabilecek miyim?
Dil refleksi beyinden değil konuşma organlarından gelir. Dolayısıyla öğrenci düşünmeden konuşmayı öğrenmelidir. İnsanlar merdivenleri koşarak inerken, ayaklarını nereye koyacaklarını düşünselerdi, düşerlerdi. Konuşmakta aynı böyledir. Bir yandan düşünüp diğer yandan konuşmaya çalıştığımızda “eee, ööö” gibi seslerle bölük konuşuruz hatta konuşamayız. Callan düşünmeden, kafamızda Türkçe’den İngilizce’ye, İngilizce’den Türkçe’ye çevirmeden refleksif olarak anlamamızı ve konuşmamızı sağlar.

Ödev yapmam gerekecek mi?
Callan Method ev ödevleri vermez. Öğrenciden istenilen her dersten sonra, işlenen konuları sesli bir şekilde okumalarıdır. Bu olayda en fazla 10-15 dakika gibi kısa bir zamanı kapsar. Bu tarz çalışmalar sonuca daha çabuk ulaşılması içindir.

İngilizce konuşurken yanlış yapmaktan çekiniyorum.
Pek çok öğrenci yabancı bir dil öğrenirken konuşmaya çekinir. Callan Metotta soru-cevap sistemi uygulanarak öğrenci konuşmaya mecbur edilir. Sonuç olarakta öğrenci ders esnasında sürekli İngilizce konuştuğundan dolayı onu normal bir şey olarak algılar ve ister istemez bu çekingenliği üzerinden atar.

Callan yöntemi her yaşa uygun mu?
Callan Method, kültürü ve yaşı ne olursa olsun, garsondan üniversitede ki bir profesöre kadar herkes için uygundur.

Yöntemi kısaca nasıl tanımlarsınız?
Öğrenciler Callan Yöntemi’ni kolay, ilginç ve zevkli bulmaktadır. Öyle olmasaydı, normal sürenin dörtte birinde, akıcı İngilizce konuşabiliyor olmazlardı. Dinamik bir öğretmenin idaresiyle öğrenim daha zevkli hale gelir.

Daha fazla bilgi için iletişime geçin