Kurumsal İngilizce

Kurumsal İngilizce

İş dünyasında konuşulan dil İngilizcedir. Çok uluslu büyük firmalar ve yurt dışı bağlantılı iş yapan firmaların büyük çoğunluğu, günümüzde İngilizce bilenden daha fazlası olarak, İngilizce konuşabilen çalışanları tercih etmektedir. Yurt dışına açılmak isteyen veya yabancılarla ortak iş yapan firmalar, konuşulan İngilizcenin yetersiz olmasından dolayı çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadır.

Şirket içi Eğitimler

Türkiye’de ilk açılan Callan Method okulu olması yanısıra, bu yöntemi en doğru uygulayabilen, dünyanın sayılı okulları arasında gösterilen dil okulumuz, kullandığımız yöntemin şirket içi (in house) eğitimlere olan uygunluğu sayesinde, kurumsal İngilizce eğitimleri alanında kazandığı başarılarla, piyasada tanınan bir dil okulu olmuştur. Kuruluş amacını ve hedef kitlesini, firmalar ve çalışanları olarak belirleyen okulumuz, yıllardır, her sektörden bir çok firma, kurum ve kuruluş çalışanına profesyonel İngilizce desteği sağlamaktadır. Son yıllarda daha çok tekstil ve mağazacılık sektörüne yönelerek önemli donanım ve tecrübe sahibi olan kurumumuz, Aydınlı, Colins, Sevenhill, Lc Waikiki gibi tanınan firmalarla, kurumsal olarak uzun yıllar birlikte çalışmıştır. Referanslar bölümünde, çeşitli sektörlerden kurumsal anlaşmalar yaparak çalıştığımız firmaların bazılarını bulabilirsiniz.

Ulaşım sıkıntısı veya zamandan tasarruf etmek amacıyla, çalışanlarınıza yönelik, firma merkezinde verilen eğitimlerdir. Dersler, şirket yönetimi ve eğitim departmanımız ile belirlenecek gün ve saatlerde yapılır. Hassasiyetle takip edilen öğrenci başarı durumu ve devamlılığını gösteren raporlar hazırlanır, ilgili kişilere verilir. Callan Method dersleri, sıklıkla konuşma ve anlama çalışmaları olarak ilerlediği için, sınıf tahtası, sıralar ve teknolojik donanımı olan bir derslik gerekmez. İhtiyaç duyulan sadece gürültüden uzak bir oda ve katılımcı sayısı kadar sandalyedir.

Birebir Özel Dersler

Özel dersler, yerimizde veya yerinizde, istediğiniz gün ve saatlere göre organize edilir. Derslerin içeriği ve süresi, kişinin İngilizce seviyesine ve ihtiyaçlarına göre belirlenir.

Kapalı Grup Eğitimleri

Metro, metrobüs ve otobüs duraklarına yakınlığıyla, ulaşımı bir çok noktadan kolayca sağlanan merkezimize, çalışanlarınızı yönlendirerek, sınıf atmosferinde eğitim aldırabilirsiniz. Sadece aynı firma çalışanları için tahsis edilen sınıfları kullanarak, okul içerisinde eğitimin farklılığını, yoğun aktivite programlarımız veya pekiştirme amaçlı yapılan telafi dersi gruplarına katılarak görebilirsiniz.

Açık Grup Eğitimleri

Çalışanlarınız yapılacak indirim anlaşmasının ayrıcalığını hissederek, bireysel veya kişiler olarak, okulumuzun sunduğu hafta içi akşam ve hafta sonu programlarına, devam eden öğrencilerimizle beraber katılabilirler. Tüm aktivite programlarının yine ücretsiz olarak sunulduğu açık gruplarda, personelinizin devam ve ilerleme süreçleri, yetkili kişilere raporlarla bildirilmektedir.

Business English

Genel İngilizce programlarımız haricinde, özellikle belli bir İngilizce bilgisine sahip şirket çalışanları tarafından tercih edilen özel amaçlı iş İngilizcesi programları düzenlemekteyiz. Program amacı olarak katılımcılara, yabancı dil ile iletişimin, iş ilişkilerindeki önemi ve yeri vurgulanacak ve katılımcılar tamamen yabancı eğitmenler gözetiminde yoğun bir iş İngilizce’si eğitimine tabi tutulacaklardır. Program içeriği bireysel ve kurumsal gereksinimlerinize göre genişletilebilir. Uyguladığımız eğitimlerden en çok tercih edilenlerin konu başlıkları aşağıda ki gibidir:

Marketing
Medical English
English for Law
English for International Trade
Foreign Trade&Logistics
Financial Budgeting and Reporting
Operation Management

İş İngilizcesi ile ilgili departmanlara yönelik uyguladığımız diğer konu başlıklarını ise şu şekilde maddelendirebiliriz.

Doğal ve akıcı İngilizce konuşma edinimi
Görüşme ve uzlaşma becerileri – farklı ülke ve kültürlerdeki tarzlar üzerine karşılatırmalı çalışmalar
İş dünyasında ve ofiste kullanılan özel ifadeler (jargon)
Toplantı ve konferans yönetimi
Telefon görüşmeleri
İş dünyasındaki yasal prosedürler ve düzenlemeler ile ilgili karşılaştırmalı çalışmalar
Rapor oluşturma

Dış ticaret, Lojistik ve e-ticaret İngilizcesi

Bu programda katılımcılar, uluslararası ticarette kullanılan özel ifadeleri, uygulanan kanun ve kuralları ayrıntılı bir şekilde irdeleme fırsatını bulacaklardır. Bilindiği gibi, global ekonominin kapasitesi ithal ve ihraç edilen ürün çeşitliliği ve miktarına göre her geçen gün daha da artmaktadır. Bu husus dikkate alınarak, program içeriği, uluslararası ticaret alanındaki farklı prosedür ve işlemlere detaylı değinecek şekilde oluşturulmuştur. Bu alandaki uyum ve bütünlüğün uluslararası ticaretteki önemi düşünüldüğünde, program öncelikle aşağıda listelenmiş olan konulara yoğunlaşacaktır:

Piyasalar ve ticaretteki temel unsurların incelenmesi
Uluslararası piyasalardaki farklılıklar ve benzerlikler
Ticaretteki önemli noktalar – özellikle uluslararası deneyim ve çözümler
Gümrük tarifeleri ve kotalar
İthal ve ihracat ile ilgili uluslararası kanunlar
Ekonomik ifade ve terimler.
Türkiye ile farklı ülkelerin yapısal anlamda karşılaştırılması
Örnek çalışmalar (problem çözümü ve çıkarımlar)
e-trade